Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nebylo ve Sportíku

3. 4. 2017

Co nebylo napsáno v tištěné podobě ve Sportíku:

 

Starší žáci - text zaslaný do Sportíku

V podzimní části sezóny 2016/17 jsme v utkáních celkem 8 x vyhráli, 2 x remizovali a pouze 3 x prohráli a skórem 45:27 a 26 body nám patří prozatím 3. příčka v Krajském přeboru žáků. Nejlepším našim střelcem je Pavelka Adam s 15 brankami následován Pasekou s 13 brankami. O zbytek 17 branek se podělilo dalších 7 střelců.

Po ukončení soutěže jsme se na jeden měsíc přesunuli do haly. Na konci listopadu jsme vyhráli tradiční turnaj SMOPO a účastnili se základního kola v halové Krajské zimní lize ve kterém jsme si zajistili postup do semifinále.

Příprava na jarní část soutěže byla zahájena pod vedením trenéra pana Hutníka Františka a jeho pravé ruky pana Rimmla Radka, druhý týden v lednu ve sportovní hale v Brušperku vždy v pondělí a ve středu. Na počátku přípravy jsme se zúčastnili semifinále Krajské zimní ligy. V tomto turnaji jsme neuspěli a se třemi výhrami a dvěma prohrami jsme obsadili celkově 4. místo a nepostoupili jsme do finále. Po vyřazení v turnaji jsme se plně mohli věnovat naší přípravě na jarní část Krajského přeboru. Příprava pokračovala v hale a na konci února jsme se přesunuli na venkovní plochu. Prozatím v přípravě jsme odehráli pouze jeden zápas.

Nejen absence přátelských zápasů, ale i odchody našich hráčů nám mohou zkomplikovat boje v jarní části. V průběhu přípravy jsme přišli o tři hráče – Antonína Paseku, který přestoupí do MFK Vítkovice; Dominika Brojáče, jenž se vrací zpět do MFK Frýdek – Místek a Gogolu Patrika, kterému se obnovilo zranění kolene.

Pro zápasy v jarní část musíme doplnit družstvo 2-3 hráči z okolních klubů. Vzhledem k dobře rozehrané soutěži se dá předpokládat, že v jarní části soutěže dostanou příležitost hráči ročníku 2004, ale i přesto se chceme se porvat o třetí místo v  Krajské přeboru starších žáků.

 

a ještě originál - od pana Rimmla

Po úspěšném ukončení podzimní části krajského přeboru 2016-2017 kde starší žáci zatím přezimují na pěkném třetím místě, jsme v listopadu začali zimní přípravu v hale Brušperku.

Tréninky probíhaly vždy v pondělí a středu. Účast na těchto trénincích byla velmi malá. Důvodu bylo hned několik, odpočinek po náročné sezoně, dlouhodobé zranění (Gogola), a začátkem  sychravého počasí  přibylo nemocných. Také proto jsme využili některé dorostence, kteří si chtěli zatrénovat se staršími žaky a za to jim také děkujeme. Hned na začátku zimní přípravy jsme se zůčastnili základní části KZL. Kde jsme skončili druzí se 3 výhrami, 1 remízou a 1 prohrou. Tímto druhým místem jsme si zajistili postup do semifinále, které jsme vůbec nezvládli. Po třech výhrách a dvou prohrách jsme skončili až čtvrtí. Chybělo kousek toho štěstí a jednoho bodu k postupu do finále. Po ukončení našeho působení v KZL, jsme se v hale a od konce února již na venku začali soustředit na přicházející jarní část krajského přeboru. Zatím jsme odehráli jediný přípravný zápas na uměle travě v Havířově, z místními staršími žáky. I když jsme vyhráli 2:1,vítěztví nebylo snadné. Poprvé po čtyřech měsících jsme hráli venku a to bylo na většině znát. Druhý přípravný zápas pro marodku soupeře byl zrušen. Chceme se porvat o třetí místo i když všichni víme, že jednoduché to nebude. A tímto bych chtěl pozvat všechny, aby přišli podpořit naše mladší a starší žaky v boji o co nejlepší výsledky.

 

Mladší žáci - text zaslaný do Sportíku

Podzimní sezónu 2016 Krajského přeboru mladších žáků jsme odehráli z 15-ti hráči z toto 8 hráčů ročník 2004. V průběhu podzimní části čtyři hráči doplňovali tým starších žáků. Skončili jsme na 10 .místě z 14body v tabulce, s bilanci 4 výher, 2 remíze a 7 proher a pasivním skorém 41-47.

S bodovým ziskem nejsme spokojeni, průběžné desáté místo je pro nás novým ponaučením do dalších zápasů a o boj o vyšší místa v tabulce.

Nejlepším střelcem je Josef Radkovský z 15-ti brankami, následován Matulou Miroslavem z 9-ti brankami a Kuchařem Martinem ze 7-mi brankami.

Po skončení podzimní části jsme začali trénovat v hale dvakrát týdně v naší sportovní hale. Na konci listopadu jsme se zúčastnili tradičního turnaje SMOPO, kde jsme obsadili 2. místo.

Přihlásili jsme se do Krajské zimní ligy se dvěma družstvy. Do konce roku obě družstva odehrála 2 turnaje.

Příprava na jarní sezónu byla započata v prvním týdnu ledna pod vedením trenéra Zdeňka Buksy a jeho asistenta Jiřího Bejocha. Tréninky byly dvakrát týdně v naší hale. V průběhu ledna a února naše družstva dohráli turnaje základní část Krajské zimní ligy. Jedno z našich družstev si vybojovalo postup do finále tohoto turnaje, které se uskuteční v hale Brušperku dne 10.3 2017.

 

Mladší žáci

 

a ještě originál od pana Buksy:

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI U MLADŠÍCH ŽÁKŮ ROK 2016/2017

Trenér: Zdeněk Buksa

Asistent: Bejoch Jiří, kterému děkuji za přízeň a pomoc při trénování mladších žáků.

První půl rok v lize byl pro nás hlavně o sbírání zkušeností a zapojení mladších ročníků. S bodovým ziskem nejsme spokojeni, průběžné desáté místo je pro nás novým ponaučením do dalších zápasů a o boj o vyšší místa v tabulce. A proto musíme hlavně  zlepšit  techniku a fyzičku ať jsme připraveni na další zápasy.

Sezonu podzim 2016 jsme odehráli z 15-ti hráči z toto 8 hráčů ročník 2004. Čtyři hráči doplňovali tým starších žáků. ,6 hráčů 2005 a 1 hráč 2006.Skončili jsme na 10.místě z 14body v tabulce, ze 4 výhrami, 2 remízy a 7 proher ,skoré 41-47.Nejlepším střelcem je Josef Radkovský z 15-ti brankami,Matula Miroslav z 9-ti a Kuchař Martin z 7-mi brankami. Gólman Bejoch David odchytal všech 13.zápasů v celkové době 780 minut a vstřelil jednu branku.

Po skončení podzimní části jsme začali trénovat v hale. Začali jsme hrát KZL na které máme přihlášeny dvě družstva, která si po čtyřech turnaji vybojovala účast ve finále, které se bude konat v hale Brušperku dne 10.3 2017. Také jsme byli na turnaji SMOPO kde jsme obsadili krásné 2. místo.

Na závěr bych chtěl dodat že se snažím u kluků vybudovat tým, který bude bojovat za Spolek Sk Brušperk a rodiče se budou chodit dívat na svoje děti co se naučí. Aby hráli krásný a  pohledný fotbal za který se nemusí stydět. Také musím poděkovat rodičům za účast a podporu svých dětí.

Nejlepší hráč: dobrý obránce, tvrdý střelec, skvělý rozehrávač a  také tvrdohlavý po tatínkovi je Geryk Marek.